Trekking w Himalajach

2 15 sierpnia 2022

Wycieczki do Dubaju

Wycieczki do Dubaju – luksusowe wakacje dla wymagających
Coraz częściej, podczas wyboru destynacji na wakacje, wczasowicze decydują się na odwiedzenie egzotycznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Spośród wielu dostępnych miast, największą popularnością cieszą się wycieczki do Dubaju. Co takiego intryguje nas w tym mieście? Dlaczego warto je odwiedzić?

Większości osób Dubaj kojarzy się z przepychem. Ociekające złotem hotele, wieżowce monumentalnych rozmiarów czy wielkie posiadłości szejków. Każdy kojarzy znajdujący się tam, najwyższy na świecie, budynek Burdż Chalifa. Mało osób wie jednak, że znajdujące się w tamtejszym kompleksie centrum handlowe jest uznawane za największe na świecie.
Dubaj oferuje jednak o wiele więcej, niż mnogość sklepów. Jest także prężnie działającym centrum kulturowym, w którym corocznie ma miejsce festiwal filmowy, a także turnieje sportowe na najwyższym poziomie światowym.
Mimo że miasto obfituje w kluby i bary, a po zachodzie słońca zamienia się w imprezową mekkę, Dubaj jest także interesującą opcją dla rodzin z dziećmi. W miejscowości znajdują się parki wodne oraz park rozrywki na wzór Disneylandu. Odważniejsze dzieci mogą przejechać się na wielbłądzie i odwiedzić pustynne safari.

Nietrudno zrozumieć, dlaczego co roku rzesze turystów z całego świata spośród setek destynacji wybierają właśnie Dubaj. Ciężko o miejsce charakteryzujące się taką mnogością oraz różnorodnością atrakcji. Jedno jest pewne – jest to miasto, które zapada w pamięć na całe życie.

About 

Related Articles