Trekking w Himalajach

13 17 sierpnia 2022

Wycieczka do Rygi

Wycieczka do Rygi
Ryga słynie z pięknej starówki oraz wielowiekowej historii. Najważniejsze jednak dla turystów jest to, że ceny są tam dosyć przyzwoite.

Ryga nie słynie ze zbyt wielu zabytków, ale są one skupione na niewielkim obszarze i dzięki temu atrakcji jest aż nadto. Z tego też powodu weekend spędzony w stolicy Łotwy będzie idealnym czasem, w którym bez problemu zapoznamy się ze wszystkimi atrakcjami.

Wycieczka do Rygi zaczyna się od starówki, która jest perełką łotewskiej stolicy. Smaczku dodaje fakt, iż została ona wpisana do UNESCO. Pomimo zniszczeń z czasów II wojny światowej potrafiła szybko dźwignąć się z gruzów. To powoduje, że dzisiejsza Ryga może spokojnie konkurować swym pięknem i atrakcjami z innymi miastami Europy Zachodniej.

Wybierając się na wycieczkę do Rygi warto jest zaplanować zwiedzanie placu Ratuszowego z pomnikiem Rolanda oraz dwiema zabytkowymi kamienicami Domem Wagi i Domem Bractwa. Ponadto warto odwiedzić Muzeum Okupacji, a także Dom Kotów, budynki Małej i Wielkiej Gildii. Nie można także przeoczyć najsłynniejszych średniowiecznych kamieniczek, które noszą nazwę Trzej Bracia.

About 

Related Articles