Trekking w Himalajach

3 26 września 2016

Słupsk i Ustka

Zarówno Słupsk jak i Ustka leżą nad rzeką Słupią a kontakty obu miast datują się od średniowiecza. Książęcy gród Słupsk był ośrodkiem władzy a port w Ustce pełnił ważną rolę gospodarczą. Symbolem Słupska jest bursztynowy niedźwiadek – figurka powstała między 1700 a 650 rokiem przed nasza erą, a nad Ustką czuwa mosiężna Syrenka ? Bryzga Rosowa umiejscowiona na nabrzeżu na falochronie.
W 1892 roku w Ustce, u wejścia do portu zbudowano latarnię morską, którą koniecznie trzeba odwiedzić, aby uspokoić zamieszkującego ją duszka, który najlepiej się czuje, gdy są gości, a w Słupsku warto udać się do Baszty Czarownic, gdzie w czasach polowań na te niewiasty, właśnie tutaj były więzione i stąd udawały się na śmierć przez utopienie lub spalenie. Dzisiaj jest tutaj galeria sztuki.
Niedaleko Słupska jest Dolina Charlotty, czyli osiemdziesięciohektarowy teren rekreacyjny, gdzie w amfiteatrze organizowane są koncerty i festiwale (na przykład Legend Rocka), można odwiedzić ogród zoologiczny, powspinać się w parku linowym lub łowić ryby na tutejszych łowiskach?

About 

Related Articles