Trekking w Himalajach

2 26 września 2016

Skoki spadochronowe – Bytów

Sporty ekstremalne zdobywają coraz szerszą rzeszę zwolenników. Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in skoki na bungee, przejażdżki terenowymi samochodami po poligonach i błotnistych brodach, wyprawy quadami na leśne bezdroża. Wiele osób marzy również o lotach balonem lub paralotnią oraz o skokach spadochronowych.

Skoki spadochronowe pozwalają poczuć wyjątkowy dreszczyk emocji. Osoby, które nie wiedzą, czy ten sport jest czymś dla nich, mogą wykupić skok tandemowy. Taka rozrywka nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień, ponieważ skoki w tandemie odbywają się wspólnie z instruktorem. Skaczący jest połączony z nim za pomocą uprzęży – to instruktor steruje spadochronem podczas lotu i wybiera miejsce do lądowania.
Ci, którzy chcą skakać samodzielnie, muszą zdobyć wiedzę techniczną. Należy ukończyć szkolenie AFF, które pozwala poznać zasady budowy spadochronu, techniki wyskakiwania z samolotu, układania ciała w czasie swobodnego lotu, sterowania spadochronem oraz przygotowania się do lądowania.

About 

Related Articles