Trekking w Himalajach

3 26 września 2016

Roztocze ? Zwierzyniec

Roztocze to kraina położona około 30 kilometrów od Zamościa słynąca z malowniczych krajobrazów, czystych lasów, rwących strumieni i strumyków i zabytków powiązanych z historią naszego kraju.
Będąc w tych okolicach koniecznie trzeba wstąpić do Zwierzyńca. Naprawdę jest tu sporo rzeczy godnych obejrzenia jak na przykład barokowy kościółek położony na wyspie, piękny park żeby nie powiedzieć wspaniały park usytuowany nad rzeką Wieprz a także, co jest chyba ewenementem w kraju a może i Europie pomnik poświęcony zwalczaniu szarańczy, która nawiedziła te okolice w 1711 roku. Okolice te były ulubionym miejscem wielu polskich władców, którzy odwiedzali te strony na polowania. To właśnie tutaj romansowali Jan III Sobieski i jego ukochana królowa Marysieńka.
Warto odwiedzić także Roztoczański Park Narodowy i przejść szlakiem do rezerwatu przyrody na Bukową Górę. I chociaż przejście tej niezbyt długiej trasy (około 2,5 kilometra) może nie wydawać się trudne to jednak może stanowić prawdziwe wyzwanie, gdyż różnica wzniesień wynosi około 80 metrów i na przebycie tej drogi może zejść nawet 2 godziny! Ale naprawdę warto! Turysta na pewno będzie pod wrażeniem wspaniałych kilkuwiekowych drzew (jodły, buki karpackie) i rzadko spotykanej roślinności.

About 

Related Articles