Trekking w Himalajach

2 28 listopada 2018

Piesze wycieczki z małym dzieckiem

Lubicie wędrowanie po bieszczadzkich łąkach albo beskidzkich szczytach? Nadchodzi właśnie sezon górskich wycieczek. Jeśli obawiacie się, że wasza pociecha, która dołączyła do was jesienią będzie przeszkodą w waszych wojażach to bardzo się mylicie! Niemowlak to świetny kompan weekendowych wyjazdów na świeże powietrze. Wspólne wyjazdy można rozpocząć jak tylko młoda mama nabierze siły i pogoda sprzyja takim wycieczkom. Trzeba tylko odpowiednio zaplanować i przygotować wyjazd, tak aby był on przyjemny dla wszystkich członków rodziny.

Zaplanuj trasę – uwzględnij czas na odpoczynek, karmienie, przewijanie. Nie porywaj się od razu na wielkie wyzwania, zacznij od prostszych wycieczek. Gdy wędrowanie z niemowlakiem stanie się dla Was codziennością stawicie czoła trudniejszym szlakom. Kalkulując czas pamiętaj, że jedno z Was będzie szło z obciążeniem jakim jest wasze dziecko.
Bądź elastyczny – choroby dzieci są nieprzewidywalne,czasem trzeba umieć zrezygnować i przełożyć wycieczkę na późniejszy termin.
Zapakuj się odpowiednio – pamiętaj o:

odpowiedniej ilości pieluszek i chusteczek seks dowcip,
nie zapomnij o ubrankach na zmianę, pieluchach tetrowych (produkt „specjalnego przeznaczania” – do przykrywania, wycierania, otulania, podkładania przy przewijaniu itp),
nieprzemakalnym worku na mokre ubrania,
jedzeniu – jeśli twoje dziecko nie jest już karmione wyłącznie piersią przygotuj odpowiednie porcje mleka modyfikowanego gotowe do zalania wodą z termosu, nie zapomnij też o przekąskach, które powinny być zawsze pod ręką,
picie w odpowiednich ilościach,
mały kocyk, który może przydać się przy przewijaniu lub do przykrycia w czasie postoju.

Wybierając się na wycieczkę z dzieckiem trzeba wybrać odpowiedni środek transportu. Dla noworodków i niemowlaków idealna będzie chusta do noszenia dzieci. Najlepiej gdyby była wiązaną chustą elastyczną, która jest łatwa do zawiązania, wygodna i bezpieczna, a co przy długich wędrówkach nie bez znaczenia – rozkłada ciężar niesionego dziecka symetrycznie na oba ramiona i plecy rodzica. Starsze dzieci można nosić w szeroko dostępnych na polskim rynku nosidełkach ergonomicznych. Zobacz jak przyjemne jest wędrowanie z dzieckiem. Możesz pokazać mu piękną przyrodę, wspólnie spędzić czas i nie rezygnować ze swoich pasji. Pochwal się innym! Niech też zobaczą, że rodzicielstwo naprawdę tak bardzo nie ogranicza.

About 

Related Articles