Trekking w Himalajach

1 8 grudnia 2017

Gdańsk Manchester i Gdańsk Stavanger

Gdańsk Stavanger i Gdańsk Manchester

Wyruszamy w podróż z Gdańska

Gdańsk jest w północnej Polsce miastem najszybciej rozwijającym się. To stolica województwa pomorskiego, a jednocześnie duży ośrodek gospodarki morskiej i ważny węzeł komunikacyjny.
Miasto to ze względu na swoje nadmorskie i nadwiślańskie położenie, ale także ciekawą historię, odwiedzane jest przez rzesze turystów, nie tylko z kraju, ale i zza granicy. Latem zainteresowanie miastem jest największe, oczywiście wiąże się to z odpoczynkiem nad morzem.
Atrakcji dla turystów bowiem nie brakuje. Jedną z nich jest choćby znajdujący się tu największy polski port morski. Fantastyczne są też rejsy wycieczkowe. Natomiast dla podróżujących do Szwecji ważny będzie prom kursujący między naszymi krajami.
Miasto ma także międzynarodowy port lotniczy imieniem Lecha Wałęsy, który posiada połączenia rejsowe z portami w całym kraju i w Europie. W ostatnich czasach zainteresowanie lotami wzrosło i wciąż rośnie.
Osoby zainteresowane połączeniami międzynarodowymi powinny zajrzeć na strony internetowe, gdzie po wpisaniu odpowiedniego hasła, np. „Gdańsk Stavanger” czy „Gdańsk Manchester” znajdą potrzebne informacje.

About 

Related Articles