Zaskakująca wersja „Prząśniczki” w wykonaniu wokalistów z Muzycznej Kuźni

 

Muzyczna Kuźnia to warsztaty dla muzyków i wokalistów organizowane przez Dom Kultury Białogon w Kielcach. Jak co roku w czasie ferii zimowych wokaliści i instrumentaliści kształcili się pod okiem profesjonalistów. W tej edycji wśród wykładowców znaleźli się m.in. Jacek Królik, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Ola Królik, Kasia Lisowska.

Mamy dla was absolutnie wyjątkowe nagranie podsumowujące pracę klasy śpiewu pod kierunkiem Kasi Lisowskiej, wokalistki, pedagoga, wykładowczyni Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którą doskonale znają fani Andrzeja Piasecznego, bo to z nim od lat wspólnie koncertuje.

 

 

Wokaliści zaśpiewali nową wersję „Prząśniczki” Stanisława Moniuszko przygotowaną i zagraną przez Kasię Lisowską.  Wybór utworu to nie przypadek, bo 2019 to właśnie Rok Moniuszki. Posłuchajcie, jak im wyszło.  I wcale się nie zdziwimy, jak po skończeniu włączycie „Prząśniczkę” raz jeszcze. Nową wersję ponadczasowej kompozycji zaśpiewali: Magdalena Cabaj, Natalia Ksel, Amelia Mazur, Karolina Latos, Wiktor Michalczyk, Bartłomiej Mańko, Paweł Wawrzeńczyk, Alan Pitula, Dominik Stępień, Weronika Piasecka, Edyta Kowalewska, Olga Grecak, Amelia Rudzka, Rozalia Dessauer, Patrycja Tomczyk, Iwona Krzystanek.

 

 

A na deser posłuchajcie „Alicjo tańcz”, bajkowej kompozycji Kasi Lisowskiej, którą zaśpiewała w finale widowiska „Alicjo w Krainie Czarów” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

(Fot. You Tube)