„Szalona Domówka Marka Sierockiego” na Festiwalu Muzyki Tanecznej. Wystąpiły legendy disco m.in. Limahl, Jenny Berggren z Ace of Bace [zdjęcia, relacja]

To było bardzo roztańczone widowisko na fajnym, telewizyjnym poziomie. Marek Sierocki firmujący swoją „Szaloną Domówkę” zadbał, by publiczność w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach jak i oglądająca transmisję na żywo w TVP2 bawiła się świetnie i miała nawet chwili na oddech. Tak było na Kadzielni, bo widownia nie odpoczywała chwili. Kolejne hity porywały do tańca blisko sześć tysięcy osób.

 

Drugi dzień Festiwalu Muzyki Tanecznej pokazał, że legendom disco lat 80-tych i 90-tych można wiele wybaczyć. Zarówno wyciszanie playbacków jak i śpiewanie pod dźwiękiem. Liczą się przecież wspomnienia z dawnych dyskotek, również tych organizowanych w szkolnych salach gimnastycznych, jak i po prostu sentymenty.  Znakomicie wypadła Wanda Kwietniewska ze swoją bandą dając popis totalnej energii i scenicznej energii. Jenny Berggren z Ace of Bace porwała Kadzielnię wspólnym śpiewaniem „It`s a beautiful life” i „All that she wants” pokazując przy tym nieustanną radość do śpiewania. Limahl wywołał uśmiech, mimo fałszu, bo któż nie lubi jego „Too shy” czy  „Never ending story”, której towarzyszyła ciekawa oprawa baniek mydlanych.

 

 

Warto też wrócić do występów Stefano Terrazzino ze względu na ich widowiskowy charakter. Nie sposób nie wspomnieć tu o ogromnej roli jaką na całym festiwalu odegrała Grupa Taneczna Next Tomka Barańskiego. Tancerki i tancerze błyszczeli przy gwiazdach i co tu dużo kryć budowali świetną atmosferę imprezy swoimi nieoklepanymi układami.  Brawa! Warto przypomnieć też układ otwierający koncert zaprezentowany przez Kielecki Teatr Tańca.

 

 

Swoje nieśmiertelne hity przypomnieli również: No Mercy, Danzel, Fun Factory.  Włoskie hity zaśpiewał Francesco Napoli. Wśród polskich wykonawców gośćmi byli Playboys, Stachursky oraz Bayer Full świętujący 35-lecie pracy na scenie.  Organizatorami Festiwalu Muzyki Tanecznej byli TVP i Miasto Kielce.

 

 

FESTIWAL MUZYKI TANECZNEJ – SZALONA DOMÓWKA MARKA SIEROCKIEGO – AMFITEATR KADZIELNIA – KIELCE

Zdjęcia: Wojtek Purtak/nakoncercie.pl

Festiwal Muzyki Tanecznej. Publiczność chóralnie śpiewała każdą piosenkę i nagrodziła Zenka Martyniuka [zdjęcia, relacja]