Rusza koncertowy sezon w Amfiteatrze Kadzielnia. Sprawdźcie, co będzie się działo od maja do września!

Rozpoczyna się sezon koncertowy w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach nie bez powodu nazywanym najpiękniejszym tego typu obiektem w Europie:) Przez pięć miesięcy niemal w każdy weekend zagrają tu największe polskie gwiazdy. Jako pierwszy w tym sezonie na scenie wystąpi Michał Wiśniewski z zespołem Ich Troje.

Na Kadzielnię powracają Juwenalia. W tym roku z grupą Boys. Na finał maja koncert Lady Pank w ramach ogólnopolskiej trasy z największymi przebojami. W czerwcu dwa wielkie widowiska: Archimedes oraz Ale Musicale! Podczas Kieleckiej Gali Disco Polo wystąpią klasycy gatunku na czele z Zenkiem Martyniukiem.  Po raz pierwszy na Kadzielni obchodzone będzie Święto Kielc, a na jego gwiazdę wybrano Thomasa Andersa.

W lipcu na Kadzielni rządzić będą harcerze z całego kraju w ramach Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Zaplanowano dwa koncerty „Gospodarze Gościom” i galę zamykającą wydarzenie połączenie z wręczeniem Jodeł. Pod koniec lipca kolejna edycja chrześcijańskiego festiwalu Alleluja, czyli Happy Day.

W sierpniu szykują się dwie wielkie telewizyjne imprezy. Jako pierwszy wystartuje Festiwal Muzyki Tanecznej, który pokaże na swojej antenie na żywo TVP. Tradycyjnie już pod koniec sierpnia dwa dni zabawy z Polsatem w ramach Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji.

We wrześniu jak na razie potwierdzono jedno wydarzenie, choć na pewno będzie ich więcej. 7 września zaplanowano XVII Wielki Koncert Charytatywny, którego gwiazdą będzie Andrzej Piaseczny.

 

WYDARZENIA W AMFITEATRZE KADZIELNIA W SEZONIE 2019

MAJ

10 majaICH TROJE

11 maja POLSKA NOC KABARETOWA: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Igor Kwiatkowski, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Smile

19 majaPREZYDENT STUDENTOM – JUWENALIA 2019: Boys, Very Nice, Kabaret Czwarta Fala

26 majaLADY PANK

 

CZERWIEC

1 czerwca –  ARCHIMEDES – WIDOWISKO FAMILIJNE

14 czerwcaKIELECKA GALA DISCO POLO: Zenek Martyniuk i Akcent, Piękni i Młodzi, After Party, Kordian

20 czerwcaALE MUSICALE! Największe przeboje Teatru Roma

23 czerwcaTHOMAS ANDERS & THE MODERN TALKING BAND

 

LIPIEC

28 lipca – Alleluja czyli Happy Day: Zakopower, Piotr Rubik, TGD (wstęp z zaproszeniami)

 

SIERPIEŃ

2 sierpnia – „GAMES OF THRONES – IN CONCERT „. Widowisko muzyczne z udziałem The Cinema Festival Orchestra and Choir, solistów – Moniki Piechaczek i Jarosława „Jaro” Zawartko pod batutą Stephena Ellery’ego

10 – 11 sierpnia – II Festiwal Muzyki Tanecznej – transmisja TVP

24 – 25 sierpnia – Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji – transmisja Polsat (24 sierpnia – Świętokrzyska Gala Kabaretowa, 25 sierpnia – Przebój Lata RMF FM i Telewizji Polsat)

 

WRZESIEŃ

7 wrześniaXVII Wielki Koncert Charytatywny: Andrzej Piaseczny, Sound and Grace

 

Amfiteatr Kadzielnia najpopularniejszą sceną plenerową w Polsce (zdjęcia)

Gwiazdy Wolności w Krakowie. Ważne polskie utwory zaśpiewają m.in. Kayah, Ania Karwan, Andrzej Piaseczny

Piotr Cugowski zagrał pierwszy koncert z nowym składem! Trasa już teraz, płyta jesienią (zdjęcia, relacja)

Masscode Festival 2019 w czerwcu w Kielcach. Zagrają m.in. Nosowska, Zawiałow, Zalewski, O.S.T.R.