Przebój Lata RMF i Polsatu wybrany. Na Kadzielni wystąpiły gwiazdy na czele z Nettą [zdjęcia, relacja]

Pośród mnóstwa telewizyjnych koncertów, jakie przez całe wakacje przewinęły się przez niemal wszystkie stacje „Przebój Lata RMF FM i Polsatu”, który odbył się w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia wyróżniał się przede wszystkim repertuarem. Nigdzie nie było aż tylu premierowych piosenek. Zasada organizowanego od czterech lat konkursu jest prosta, słuchacze i widzowie wybierają przebój ostatnich tygodni.

Nic więc dziwnego, że publiczność bawiła się znakomicie, bo jak wiadomo najlepiej podobają się nam piosenki, które już znamy i lubimy. Entuzjastycznie na Kadzielni powitano Roksanę Węgiel i Cleo, które zresztą znalazły się w ścisłym finale konkursu wraz z Sarsą. Nowością był duet Gromee i Marta Gałuszewska, jaki zadebiutował na scenie wykonując singiel „Love You Better”.

 

Piotr Cugowski nie tylko zaśpiewał singiel zapowiadający pierwszą solową płytę, ale też zaskoczył…makijażem. Świetnie zabrzmieli debiutanci Marcin Sójka i Natalia Zastępa. Na pewno w najbliższych miesiącach zaskoczą swoimi albumami.

 

 

Tradycją koncertu są zagraniczne gwiazdy. Błyszczała Netta, która wykonała swój eurowizyjny hit „Toy”  roznosząc nieco scenę swoją energią przy wsparciu tancerzy z Formacji Tanecznej Next Tomka Barańskiego. Serca publiczności, dość niespodziewanie, skradła grupa Smith and Tell.Sszczerością i nieskrępowaną radością po prostu kupiła blisko sześć tysięcy osób bawiących się na koncercie. Podobnie jak dla Netty również dla szwedzkiej grupy był to pierwszy występ w Polsce.

 

 

Zresztą za kulisami festiwalu Netta spotkała się z Roxie, z którą razem pozowały na ściance. Warto pamiętać, że w 2018 roku to one wygrały Eurowizję. Netta dorosłą, Roxie dziecięcą. Podobała się również mocno wystylizowana Ilira i świetnie brzmiąca Alice Merton.  Jak można było się spodziewać plebiscyt wygrała piosenka „Za krokiem krok” Cleo, przecież przez całe lato rozbrzmiewała niemal ze wszystkich stacji radiowych. Cleo żeby zaśpiewać w Kielcach wykonała nie lada wyczyn. Na występ przyleciała helikopterem wprost z planu „The Voice Kids”.

 

Niezwykle serdecznie Kadzielnia witała Alvaro Solera, który już drugi raz wystąpił w Kielcach. Zresztą Hiszpan był mile zaskoczony tak serdecznym przyjęciem, tym bardziej że odebrał kolejne złote i platynowe płyty za sprzedaż swoich płyt i piosenek w naszym kraju.

 

 

I jeszcze jedno. Koncert był świetnie przygotowanym widowiskiem. Nie było chwili na nudę, co w telewizyjnych produkcjach niestety nie jest takie oczywiste.  Dodatkowo organizacyjnie wszystko zagrało znakomicie. Za Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji odpowiadali wspólnie Eskander oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

 

Przebój Lata RMF FM i Polsatu – fot. Wojtek Purtak/nakoncercie.pl

Świętokrzyska Gala Kabaretowa 2019 otworzyła Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji [zdjęcia, relacja]

Gwiazdy „Przeboju Lata RMF FM i Polsatu” na ściance [zdjęcia]