Piotr Rubik z solistami powrócił do Kielc z największymi przebojami [RELACJA, ZDJĘCIA]

Piosenki z „Tryptyku świętokrzyskiego” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka na dobre weszły już do historii polskiej estrady. „Psalm dla Ciebie” i „Niech mówią, że to nie jest miłość” do dziś cieszą się niezwykłą sympatią publiczności, co też można było usłyszeć podczas kieleckiego koncertu. Jednego z pierwszych w mieście jak i dla samego artysty po okresie zamrożenia kultury.

Piotr Rubik ze swoimi solistami uświetnili wojewódzkie obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na program koncertu złożyły się piosenki z niemal wszystkich wielkich form muzycznych kompozytora. I choć tych z „Tryptyku świętokrzyskiego” nie było tak wiele, jak można było się spodziewać, to w żadnej sposób nie zaburzyło to odbioru koncertu. Warto przecież pamiętać, że to właśnie w Kielcach zaczęła się wielka droga do sławy Piotra Rubika i tu miały premierę zarówno „Świętokrzyska Golgota”, „Tu Es Petrus”, „Psałterz wrześniowy” jak i po latach „Z powodu mojego imienia”.

Dyrygentowi towarzyszyli soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Oliwia Wieczorek, Michał Gasz, Marcin Januszkiewicz, Michał Bogdanowicz, Wrocławski Chór Akademicki pod dyr. Alana Urbanka, Chór Garnizonowy z Kielc pod dyr. Edyty Bobryk, orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga.

Trudno tu wyróżniać kogoś szczególnie, bo każdy z nich to świetny wokalista. Świetnie w „Psalmie dla Ciebie” wymieniali energię Marta Moszczyńska i Marcin Januszkiewicz. Oliwia Wieczorek porywała w „Miłość to słowa dwa”, a Zosia Nowakowska i Michał Gasz niemal płynęli w singlu „Fruwając w chmurach”, który promować będzie nowy album Piotra Rubika „Kantata polska”.

PS I jeszcze jedno. Ze sceny było czuć tęsknotę artystów za graniem. Była radość z możliwości spotkania z publicznością po miesiącach lockdownu.

 

Piotr Rubik i soliści w koncercie „Polska dziękuje. W Świętokrzyskiem pieśń się niesie”

Kielce – 16.08.2020

fot. Wojtek Purtak/nakoncercie.pl