Piotr Cugowski zagrał pierwszy koncert z nowym składem! Trasa już teraz, płyta jesienią (zdjęcia, relacja)

 

To  był ważny koncert dla Piotr Cugowskiego, bo jak sam mówił był dla niego zarówno debiutem jak i premierą. Po latach grania z zespołem Bracia postanowił spróbować solowej drogi. O tym, że fani przyjęli tę decyzję z entuzjazmem nie świadczy powodzeniem pierwszej solowej piosenki. „Kto nie kochał” w serwisie You Tube odtworzono już ponad 15 mln razy!  Kielecki koncert był jednak ciekawy nie tylko ze względu na nowe otwarcie, ale publiczność.Piotr Cugowski zagrał bowiem jako gwiazda gali Laur Świętokrzyski dla publiczności na pewno nie o rockowym outficie.  Jak przystało na galę było przecież bardzo elegancko.

 

 

Doświadczenie w radzeniu sobie w wielu scenicznych sytuacjach sprawiło, że Piotr dość szybko rozruszał publikę i zachęcił do wspólnych śpiewów już od początku. Jako jedną z pierwszych piosenek zabrzmiało właśnie „Kto nie kochał”. Jeśli kielecki koncert można traktować jako rozgrzewkę przed letnim sezonem, to na pewno warto wpaść na koncert Piotra, jeśli będzie Wam po drodze. W set liście niemal same przeboje, jakie wyśpiewał z Braćmi plus kilka nowości. Jeden cover, ale za to jaki! „Can`t by my love” Beatelsów było takim lakmusowym papierkiem sprawdzania wytrzymałości publiczności siedzącej w fotelach. Muzycy towarzyszący Piotrowi zagrali tak energetycznie, że rzeczywiście nie sposób było wysiedzieć.

 

 

Był też drugi singiel z pierwszej solowej płyty, bo słowo debiutancka to tu zupełnie nie pasuje;) Jeśli „Zostań ze mną” zostanie rozegrana w stacjach tak jak było to z pierwszą piosenką na pewno będziemy mieli przebój nadchodzących miesięcy. I jeszcze o muzykach, którzy nadają zdecydowany charakter całości.

W solowym składzie Piotra Cugowskiego działają ci, którzy sprawdzili się już w innych projektach. Grają: Wojtek Kartel, Kuba Chmielarski, Tomasz Nawrocki, Borys Sawaszkiewicz oraz Jarek Chilkiewicz, który grał zarówno w grupie Bracia jak i projekcie Cugowscy.I jeszcze jedno. Podczas koncertu Piotr ogłosił datę ukazania się swojej solowej płyty. Premierę zaplanowano na 4 października, dzień przed 40 urodzinami wokalisty!

Na deser po świetnie przyjętym koncercie panowie zagrali jeszcze raz „Kto nie kochał” w akustycznej wersji. Chyba nawet ciekawszej niż ta albumowa.

 

Piotr Cugowski – Targi Kielce – 26.04.2019

Fot. Wojtek Purtak/nakoncercie.pl

Nowy teledysk od Varius Manx i Kasi Stankiewicz. „Śliwkowy deszcz” z symbolicznym tańcem

Ania Karwan z trzecim singlem. To będzie jeden z przebojów lata:)