Pamiętacie Małgorzatę Markiewicz? Nagrała płytę ze świetnymi jazzowymi muzykami

Małgorzata Markiewicz przypomniała o sobie występem w nowym muzycznym show Polsatu „The Four. Bitwa o sławę”.I choć spodobała się jurorom to publiczność w studiu telewizyjnym nie dała jej przejść do kolejnego etapu.  Zachwyciła jednak widzów swoją interpretacją „Piosenki księżycowej”.

O tym jak smakuje słowa wokalistka mogła się przekonać tuż po swoim debiucie w „Szansie na sukces”, kiedy jak nastolatka wygrała program z Violettą Villas. Później koncertowała w USA towarzysząc na scenie legendarnej Hance Bieleckiej. Po występie na festiwalu w Opolu dołączyła do grona solistów Piotra Rubika w momencie jego największej popularności. Ogromnym przebojem okazała się piosenka „Psalm dla ciebie”, którą zaśpiewała w duecie z Januszem  Radkiem, która promowała płytę z oratorium „Psałterz wrześniowy”.

Małgosia promuje obecnie swoją autorską płytę „Bring the light”.  Producentem muzycznym płyty jest Nikola Kołodziejczyk – pianista, kompozytor, aranżer, dwukrotny laureat nagrody „Fryderyka” (za najlepszy debiut jazzowy i najlepszą płytę jazzową roku). Produkcją dźwiękową zajmował się Paweł Zarecki, który zrealizował siedem płyt z Anną Marią Jopek, w tym był producentem muzycznym tej najbardziej znanej z Patem Metheny. Album promuje singiel „Niebywałe” ze świetnym wideo Olgi Czyżykiewicz.

Fot. Polsat