Opole 2019: Znamy uczestników koncertu „Premiery”. Kto zaśpiewa w amifteatrze nowe piosenki?

Rada Artystyczna 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki OPOLE 2019 spośród nadesłanych zgłoszeń wybrała uczestników koncertu „Premiery”. Podobnie jak w ubiegłych latach nie ma wśród nich wielkich gwiazd. Choć nie brakuje takich, którzy już święcili sukcesy na opolskim festiwalu. Izabela Trojanowska w 1980 roku wyśpiewała swoje hity „Tyle samo prawd, ile kłamstw” i „Wszystko czego, dziś chcę” za które została uhonorowana nagrodami za interepretację, a nawet zdobyła wyróżnienie Miss Obiektywu. Leszcze z Maciejem Miecznikowskim również w opolskich „Premierach” w 2002 roku zostali nagrodzeni przez dziennikarzy za piosenkę „Ta dziewczyna”.

W koncercie „Premiery” 15 czerwca usłyszmy Izabelą Trojanowską i Leszcze, ale również Olgę Bończyk,Patryka Kumora, Szymona Wydrę i Carpe Diem. W Opolu zadebiutują Ania Karwan oraz gwiazdy programu The Voice Kids grupa 4Dreamers oraz zwycięzca ostatniej edycji The Voice of Poland Maciej Sójka. Na festiwalową scenę po kilkuletniej przerwie, spowodowanej macierzyństwem, z nową piosenką powróci Monika Kuszyńska.

Z zestawu premierowych piosenek nie znamy jedynie utworów Moniki Kuszyńskiej, Leszczy, Izabeli Trojanowskiej, Natalii Sikory. Pewnie już wkrótce trafią do sieci.

UCZESTNICY KONKURSU „PREMIERY”

Olga Bończyk – „Więcej niż kochanek”

Ania Karwan – „Słucham Cię w radiu co tydzień”

Patryk Kumór – „Hooligan”

Marcin Sójka – „Dalej”

Szymon Wydra & Carpe Diem – „Odpowiedź”

4Dreamers – „Słowa na pół”

 

Monika Kuszyńska – „Nie ma rady na miłość”

Natalia Sikora – „Ostrożnie to moje serce”

Izabela Trojanowska – „Wakacyjna miłość”

Maciej Miecznikowski & Leszcze – „Studniówka”