Nosowska tańczy i śpiewa na Festiwalu Kielce ROCKują (relacja, zdjęcia)

Doczekali się ci, którzy czekali na tańce i śpiewy na koncertach Nosowskiej. Artystka w swojej elektronicznej odsłonie pod skrzydłami Michała Foxa Króla pozwoliła sobie znacznie na więcej niż statyczne stanie przy mikrofonie. Nie są to może wyszukane układy choreograficzne, ale sprawiają wiele radości samej artystce jak i publiczności. Nie sposób przecież ustać w miejscu choćby przy hitowym „Ja pas!”

 

 

W Kielcach podczas Festiwalu Kielce ROCKują Nosowska zakończyła tegoroczny sezon plenerowy grając ostatni koncert przed jesienną trasą, podczas której zagra piosenki z nowej płyty „Basta”. Na set liście znalazły się trzy piosenki z albumu, trzy przebojowe, taneczne i jak to u Nosowskiej bywa z niezwykle trafnymi tekstami. Zabrakło jednak nowego singla „Nagasaki”, który swoją premierę miał kilka dni temu.

 

 

 

Były za to solowe przeboje np. „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć” czy „Keskese” w zupełnie nowych aranżacjach. Nosowska mimo że od lat robiła wycieczki w stronę muzyki elektronicznej chyba jeszcze nigdy nie była tak taneczna.  Wypada tylko ostrzyć apetyt zarówno na jesienną trasę „Na tłusto” i rzecz jasna cały album, który już 12 października będzie miał swoją premierę.

 

 

I jeszcze jedno. Artystka wspominała swój debiut. Pierwszy koncert z Heyem zagrała właśnie na Kadzielni, o czym wspomina przy każdym swoim kieleckim koncercie. Podczas  pamiętnego ROCK Festiwalu w lipcu 1992 roku  Kasia Nosowska otrzymała drugą nagrodę i tak zaczęła swoją muzyczną przygodę.

 

 

 

Nosowska – Amfiteatr Kadzielnia – Festiwal Kielce ROCKują – 15.09.2018

 

 

(Zdjęcia: Wojtek Purtak/nakoncercie.pl)

Nosowska na słynnych obrazach. Zobaczcie wideo do „Nagasaki” nagrane w stołecznym Muzeum Narodowym

 

Festiwal Kielce ROCKują: Atomic Rooster, Focus i Nosowska zagrali na Kadzielni świetne koncerty (zdjęcia, relacja)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.