Marcin Sójka o nowym singlu: Powiew świeżości mojej starej duszy

Marcin Sójka zamknął promocję swojego debiutanckiego albumu „Kilka prawd”. Ze względu na pandemię odwołano trasę koncertową, na której miały zabrzmieć premierowe piosenki. Tymczasem wokalista powraca z nowym singlem. Kilka tygodni temu poznaliśmy piosenkę nagraną z Natalią Zastępą do filmu „Jak zostać gwiazdą”, tym razem przyszedł czas na regularną i co ważne solową nowość.

Jak czytamy w notce promującej Marcin Sójka w najnowszym singlu „Retro w głowie” przypomina analogowe czasy, a jednocześnie zastanawia się, czy przy wszystkich współczesnych udogodnieniach „niejasne wczoraj” nie było po prostu łatwiejsze? Bo chociaż wówczas pewne rzeczy robiło się dłużej i żmudniej, to jednak częściej otrzymywaliśmy prawdziwe, a nie wirtualne uśmiechy.

„Retro w głowie” to nieco inne brzmienie niż to z debiutu Marcina. Słychać tu wyraźną fascynację latami 80-tymi. Stąd też nieprzypadkowe skojarzenia z brzmieniem charakterystycznym dla grupy Kombii. Za nową piosenkę odpowiada skład Rafał Łępa, Mateusz Tomaszewski, Monika Wydrzyńska (muzyka) oraz  Monika Wydrzyńska (słowa). W takim składzie artysta będzie pracować nad nowym albumem, który swoją premierą ma mieć wiosną 2021.