„Maanam i goście” zapis jubileuszowego koncertu wreszcie na płytach

Doskonale pamiętam ten koncert z telewizji. Nagrano go 16 kwietnia 2000 roku w Sali Kongresowej w Warszawie. Maanam świętował wówczas 25-lecie. Energia ze sceny, którą emanowała Kora była czymś niespotykanym. Chwała pomysłodawcom, że koncert został zarejestrowany i dziś po 18 latach (!) nadal cieszy fanów. Lata temu ukazała się wersja DVD, kilka tygodni temu otrzymaliśmy album w wersji dwupłytowej CD.

 

 

Dużo w tym koncercie krzyku, który w tym czasie był formą artystycznego wyrazu Kory, dużo prawy, szczerości i czystej radości.  Taką Korę pokochały pokolenia fanów i taką ją dziś wspominają. Płyta jest wreszcie zapisem niezwykłej muzyki tworzonej przez Marka Jackowskiego w swoim najlepszym momencie.

 

 

Warto wracać do tego zapisu również ze względu na gości, bo Kora swoje hity zaśpiewała m.in. z Nosowską, Arturem Rojkiem, Justyną Steczkowską, Johnem Porterem, Muńkiem Staszczykiem. Każde z nich zostawiło w swoich wersjach cząstkę siebie, choć nadal był to klasyczny Maanam. Niech przykładem będzie choćby „Sie ściemnia”, które Nosowska włączyła nawet do swojego koncertowego repertuaru w ramach Męskiego Grania kilka lat temu.

 

 

Na finał koncertu Kora z artystami zaśpiewała „Kocham cię kochanie moje” i tę wersję koniecznie trzeba zobaczyć i posłuchać. Za taką Korą i taką energią tęsknią fani. Bogini!