Kombii w świetnej formie. Publiczność odśpiewała Grzegorzowi Skawińskiemu głośne urodzinowe „100 lat” (zdjęcia, relacja)

Niedawno minęło 40 lat od obecności na polskiej scenie duetu Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk. Panowie stworzyli jedne z najważniejszych piosenek w historii polskiej muzyki i nie ma w tym nic z patosu, tak po prostu jest. Letnia trasa stwarza możliwość posłuchania największych hitów Kombii na czele z „Pokoleniem” czy „Słodkiego, miłego życia”, które niezmiennie wywołują entuzjazm publiczności. Podobnie było też podczas niedzielnego koncertu w Końskich.

 

Co ważne w koncertowym zestawie znalazły się nie tylko radiowe przeboje, ale też piosenki mniej znane, a ważne dla fanów zespołu. To ukłon w stronę bogatego repertuaru, ale też forma odejścia od odcinania kuponów, bo panowie mogliby spokojnie zagrać tylko hity. Najważniejsze jest to, że koncertowanie Kombii to po prostu uczciwe granie, które wciąż sprawia członkom zespołu radość. Wystarczy choćby spojrzeć na Wojtka Hornego, który tworzył skład kultowego już O.N.A.

 

Konecki koncert oprócz tego, że trwał niemal dwie godziny miał też wyjątkowy akcent. W sobotę 65. urodziny obchodził Grzegorz Skawiński. Była więc urodzinowa niespodzianka w trakcie koncertu. Na scenę tort wniósł Michał Kubicki, przyjaciel zespołu. Nie obyło się oczywiście bez chóralnego „100 lat” oraz ukłonu dla publiczności, kiedy to już poza regularnymi bisami muzycy zagrali jeszcze na wyraźne życzenie publiczności „Pokolenie”.

 

 

Kombii – Końskie – 7.07.2019 – Fot. Wojtek Purtak /nakoncercie.pl