Kayah zaśpiewa z kwartetem Gniewomira Tomczyka podczas Witamina Jazz 2018 w Sandomierzu

 

Zapowiada się  nie lada wydarzenie nie tylko dla fanów jazzu. W Sandomierzu startuje Witamina Jazz 2018. Podczas imprezy wystąpi wielu cenionych artystów związanych z muzyką jazzowa. My szczególnie polecamy niedzielny koncert, który odbędzie się 28 października na Zamku Królewskim w Sali Rycerskiej.

 

 

Pierwszą część koncertu uświetni Gniewomir Tomczyk / Project, czyli kwartet złożony z wybitnych artystów polskiej sceny jazzowej oraz elektronicznej. Brzmienie projektu oscyluje pomiędzy jazzem a elektroniką. Zespół wykonuje rozbudowane, progresywne kompozycje zahaczające o takie gatunki muzyczne jak: jazz, avant-jazz, drum’n’bass, dub czy ambient. Podczas koncertów nie brakuje melodyjnych, spokojnie sączących się jazzowych fraz, wyrazistego neo-soulowego wokalu czy mocnych, elektronicznych beatów.

 

 

W drugiej części do muzyków dołączy Kayah, która zaśpiewa swoje piosenki zaaranżowane specjalnie na ten wieczór. Można się spodziewać więc zarówno przebojów jak i mniej znanych utworów z płyt artystki, na których znalazło się wiele piosenek inspirowanych jazzem

 

 

Niewiele osób wie, że w Sandomierzu na placu Poniatowskiego rośnie buk o nazwie Supermenka. Imię zostało nadane drzewku na cześć hitu Kayah z  okazji jubileuszu 30-lecia listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Podobne drzewka rosną również w 30 polskich miastach.

Bilety na niedzielny koncert w cenie 30 zł można zakupić w  Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu, w dniu koncertu ich cena wzrośnie do 40 zł. Bilety można również rezerwować pod numerem telefonu: 15 644 61 05 w Sandomierskim Centrum Kultury.  Początek o koncertu o godz. 19.

 

Kayah & Orkiestra Wieniawa. Nie lada gratka dla fanów artystki i bardzo szczytny cel (relacja, zdjęcia)