Kasia Kowalska akustycznie. Czy można brzmieć jak milion dolarów? [ZDJĘCIA, RELACJA]

Kasia Kowalska ruszyła w trasę promującą akustyczną płytę nagraną z cyklu „MTV Unplugged”. I choć kielecki koncert był zagrany w typowym akustycznym składzie (dwie gitary akustyczne, bas i perkusja) bez dodatkowych instrumentów, to fani usłyszeli nowe aranżacje hitów przygotowane właśnie na płytę z legendarnym znaczkiem MTV.

Kasia Kowalska idealnie sprawdza się w akustycznych formach, co potwierdza już od lat koncertując właśnie w takiej odsłonie. Niech przykładem będzie choćby zapis koncertu z Przystanku Woodstock 2014 wydany na CD i DVD. O tym, że ma scenicznie ogromne doświadczenie można było się przekonać w czasie kieleckiego koncertu. Jest totalnie świadoma tego, co śpiewa i jak brzmi jej zespół. A brzmi świetnie, bo nowe aranżacje nadały przebojom jeszcze ciekawszego i nomen omen dojrzalszego wydźwięku.

W najbliższych miesiącach Kasia będzie koncertować w całym kraju. Jeśli jesteście jej fanami, pójdźcie koniecznie, bo tak dobrych koncertów nie grała dawno. Równie dopracowana i przemyślana była trasa promująca album „Moja krew”. Warto posłuchać na żywo „Aya”, „Prowadź mnie” czy totalnie tanecznych „Wyrzuć ten gniew” i „Domku z kart”. Całość dopełnia zagrana na bis, jedna z moich ulubionych piosenek Kasi, „A to co mam”. Marzy mi się usłyszenie kiedyś live „Chcę znać swój grzech”. Może kiedyś:)

 

Kasia Kowalska akustycznie – Kieleckie Centrum Kultury – 17.01.2020 – fot. Wojtek Purtak/nakoncercie.pl

Organizator: So Simple