Kasia Dereń i Alicja Szemplińska w głównej stawce walki o Eurowizję

W niedzielę 22 lutego widzowie TVP wybiorą reprezentanta Polski na Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Rotterdamie. W tym roku krajowego preselekcje zorganizowano w programie „Szansa na sukces”. Laureaci trzech odcinków wybrani przez jury w składzie: Cleo, Gromee, Michał Szpak w finale zaśpiewają piosenki, z którymi chcieliby pojechać na Eurowizję. O wyborze zdecydują widzowie w głosowaniu SMS.

Laureatkami dwóch pierwszych odcinków są znane wokalistki. Pierwszy odcinek wygrała Kasia Dereń, uczestniczka „The Voice of Poland”, znakomita chórzystka (to jej chórki w „Superhero” niosły Viki Gabor do zwycięstwa w eurowizyjnej „Szansie na sukces”.

Kasia regularnie koncertuje z Gromeem, z którym wystąpiła również podczas finału Eurowizji. W „Szansie” zwycięstwo wyśpiewała sobie piosenką „Mamma Mia”.

Drugi odcinek należał do Alicji Szemplińskiej, zwyciężczyni ostatniej edycji The Voice of Poland i pierwszej edycji programu Hit Hit Hurra. Debiutancki singiel „Prawie my” obecnie największe stacje radiowe, został już ponad 3 miliony razy odtworzony w serwisie You Tube.

„Szansę” wygrała piosenką „To nie ja” Edyty Górniak. W najbliższą niedzielę poznamy kolejną osobę, która wejdzie do finału. Fani Eurowizji jednak już dziś głośno mówią, że rywalizacja o eurowizyjny wyjazd odbędzie się pomiędzy Kasią i Alicją. W tej stawce  zdecydują na pewno konkursowe piosenki.

Fot. TVP.pl