Joanna Kulig śpiewa nie tylko w „Zimnej wojnie” . Warto posłuchać!

Dziś w Hollywood wręczenie Oscarów. „Zimna wojna” ma szansę na statuetkę w trzech kategoriach (najlepszy film nieanglojęzyczny, reżyseria, zdjęcia). Mimo że Akademia Filmowa nie przyznała nominacji Joannie Kulig, to aktorka wciąż podbija widzów nie tylko swoją kreacją Zuli, a też śpiewem ludowej piosenki „Dwa serduszka, cztery oczy”, która przewija się przez cały film.  Dopiero sukces filmu sprawił, że ukazał się soundtrack i fani mogą cieszyć się z pełnego wykonania „Dwóch serduszek”.

 

 

Fani Joasi zapewne doskonale wiedzą, a nawet są już przyzwyczajeni, że jej filmowe bohaterki śpiewają. Tak było zarówno w filmie „Disco polo”, gdzie wcieliła się w postać gwiazdy Gensoniny. Trzy solowe piosenki w jej wykonaniu znalazły się ścieżce dźwiękowej. To nie lada gratka, bo aktorka zaśpiewała zupełnie nowe wersje hitów disco polo m.in. „Już taka jestem”, czy „Takim cię wyśniłam”. Co ciekawe Joanna Kulig wystąpiła tu razem z Tomaszem Kotem, z którym później stworzyli znakomity duet z „Zimnej wojny”.

 

 

W komedii romantycznej „Facet (nie)potrzebny od zaraz” Joanna Kulig zaśpiewała piosenkę „Takiego chłopaka” grupy Mikromusic, a jej wykonanie spotkało się z ogromem entuzjastycznych opinii. Aktorka nie zdecydowała się jednak jeszcze na wydanie płyty, choć jej gościnne występy można odnotować choćby na płytach „Kolędy” Michała Bajora czy „Fogg – pieśniarz Warszawy” zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis.

 

 

To właśnie z tej płyty pochodzi piosenka „Związane mam ręce”, która jest nowym singlem promującym album. To klimat idealnie wpisujący się w ten znany z „Zimnej wojny”. Zresztą posłuchajcie sami.

 

(Fot. Kadr z filmu „Zimna wojna”)

Sławek Uniatowski w Kielcach. Zaśpiewa piosenki z debiutanckiej płyty