Halina Frąckowiak w piosence – rozmowie „W Krakowie pada deszcz” w drugą rocznicę śmierci Zbigniewa Wodeckiego

To wyjątkowa premiera. W drugą rocznicę śmierci Zbigniewa Wodeckiego poznaliśmy piosenkę „W Krakowie pada deszcz”, która jest wyjątkowym hołdem Haliny Frąckowiak dla Artysty.  Bardzo osobisty tekst napisał do tej piosenki Jacek Cygan, a kompozytorem jest sam Zbigniew Wodecki, który kilka lat temu podarował tę piosenkę Halinie Frąckowiak, kiedy poprosiła go o kompozycję na swoją nową płytę.

 

W opisie piosenki, która swoją premierę miała na kanale Wodecki Twist Festiwal artystka napisała kilka zdań o piosence:

Szanowni i Kochani Państwo! 22 maja przypada druga rocznica śmierci Zbyszka Wodeckiego, wybitnego Artysty- wokalisty, muzyka, kompozytora i instrumentalisty. Osoby o dużej inteligencji, poczuciu humoru i szlachetnym sercu. Kochaliśmy i Kochamy Zbyszka za tak wiele… za Jego głos, Jego muzykę, grę na skrzypcach, fortepianie czy trąbce, ale też za Jego osobowość. Zbyszek był także moim Przyjacielem. Przeżyliśmy razem wiele koncertów i muzycznych nagrań. Wiele rozmów o sprawach ludzkich i problemach, które dotyczyły bardzo różnych sfer. Jakiś czas temu, gdy zbierałam materiał do mojej nowej płyty, poprosiłam Zbyszka aby napisał dla mnie utwór. Otrzymałam od Niego piękną muzykę… Gdy dwa lata temu Zbyszek nagle i dla wszystkich nieoczekiwanie odszedł…….po pewnym czasie poprosiłam Jacka Cygana – Przyjaciela Zbyszka – aby napisał słowa do Zbyszka muzyki. Powstała piosenka „W Krakowie pada deszcz”. Śpiewam i dedykuję tę piosenkę jako moją z Nim rozmowę… Zbyszkowi „W Krakowie pada deszcz”

Halinka Frąckowiak

To już druga piosenka z tekstem Jacka Cygana do muzyki Zbigniewa Wodeckiego, która swoją premierę ma po śmierci Artysty. Wcześniej była to „Chwytaj dzień”, którą zaśpiewała Kayah. Już 7 czerwca w Krakowie rusza 2. Wodecki Twist Festiwal, trzydniowe święto piosenki i twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Wystąpią w nim najbardziej szanowane polskie gwiazdy m.in. Alicja Majewska, Kayah, Anna Maria Jopek, Dawid Podsiadło.

Fot. You Tube

 

2. Wodecki Twist Festiwal. Trzy dni, plejada gwiazd i ten wyjątkowy repertuar

Podsiadło, Koteluk, Uniatowski, Lampert dołączają do gwiazd Wodecki Twist Festiwal