Gwiazdy Wolności w Krakowie. Ważne polskie utwory zaśpiewają m.in. Kayah, Ania Karwan, Andrzej Piaseczny

Kayah, Andrzej Piaseczny, Ania Karwan, Grzegorz Hyży to tylko niektórzy z artystów, jacy pojawią się na wielkim koncercie „Gwiazdy wolności”, który w środę 15 maja odbędzie się na placu Szczepańskim w Krakowie.  Powody do świętowania są dwa: 15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej i 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r.

W specjalnym koncercie w nowych wersjach zabrzmią tak ważne dla Polaków utwory jak m.in.: „Wolność” Marka Grechuty, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, „Tolerancja” Stanisława Soyki, „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C., „Arahja” Kultu czy „Mówię Ci że…” Tiltu. W finale koncertu Chłopcy z Placu Broni z wszystkimi artystami wykonają wspólnie przebój „Kocham wolność” autorstwa Bogdana Łyszkiewicza.

W koncercie wystąpią Kayah, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Grzegorz Hyży, Ania Karwan, Margo oraz krakowscy artyści: Gromee, Janusz Radek i Chłopcy z Placu Broni, którzy wykonają również własne przeboje.

 

Wszystkim będzie towarzyszył zespół pod kierownictwem muzycznym Leszka Biolika i Bartka Kapłońskiego. Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Partnerem koncertu jest Komisja Europejska.

Początek koncertu o godz. 20.30. Wstęp jest wolny.

http://krakow.pl/zalacznik/333420/4

Rusza koncertowy sezon w Amfiteatrze Kadzielnia. Sprawdźcie, co będzie się działo od maja do września!