Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk z cyklem spotkań „Królowie życia”. Warto iść? (zdjęcia, relacja)

 

Tegoroczną jesień i zimę Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk spędzają na spotkaniach autorskich w całej Polsce. Ich kalendarz jest mocno wypełniony, o czym możemy się przekonać choćby na stronie grupy Kombii. Do końca roku czeka ich blisko 30 wydarzeń. Nie są to jednak koncerty, ale spotkania z muzyką i książką „Królowie życia” opowiadającą o ich wspólnej muzycznej drodze.

 

 

Są więc opowieści o początkach kariery, prezentacja archiwalnych zdjęć, anegdoty i wreszcie piosenki. Panowie na dwie gitary grają największe hity zarówno Kombii jak O.N.A. (jeśli ktoś chce usłyszeć „Kiedy powiem sobie dość” lub „Znalazłam” zaśpiewane przez Grzegorza Skawińskiego to jedyna taka okazja).  Nie są to jednak pełne wersje, ale zwrotka z refrenem jakby na rozbudzenie apetytu i przypomnienie przebojów.

 

 

Jak na spotkanie autorskie przystało po jego zakończeniu panowie byli do dyspozycji publiczności: podpisywali książki oraz pozowali do pamiątkowych zdjęć.  Pozycja dla fanów Kombii i gitarzystów ceniących styl gry artystów to pozycja obowiązkowa, dla osób lubiących grupę to ciekawostka, bo tak kameralne spotkania z polskimi artystami zdarzają się rzadko.

 

Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk – spotkanie autorskie „Królowie życia” – Kieleckie Centrum Kultury – 30.10.2018

 

(Fot. Wojtek Purtak/nakoncercie.pl)