Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach. Debiut imprezy z największymi gwiazdami disco polo i królem rock polo (relacja, zdjęcia)

Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach doczekał się drugiego telewizyjnego festiwalu. Od trzech lat Polsat podsumowuje tu lato podczas Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji. Teraz do mapy wydarzeń dołącza Festiwal Muzyki Tanecznej, który wspólnie organizują TVP oraz Miasto Kielce jako partner strategiczny. W myśl umowy impreza odbywać będzie się na pewno przez trzy lata, z możliwością przedłużenia o kolejne cztery.

 

 

Pierwszy dzień festiwalu otworzyła parada gwiazd disco polo, które najpierw przypomniały swoje największe hity, by później walczyć o tytuł  Taneczny Przebój Roku 2018. Na scenie wystąpiły zarówno legendy gatunku jak Akcent, Boys, Bayer Full, Weekend, ale również zespoły, które cieszą się ogromną popularnością w ostatnich latach Top Girls, Power Play, Piękni i Młodzi, Andre, Baby Full i Cliver.

 

 

Jak można było się spodziewać publiczność najgoręcej przywitała Akcent, by wraz z Zenkiem Matyniukiem odśpiewać każde słowo „Przez twe oczy zielone” i „Przekorny los”. Chóralnych śpiewów doświadczył również Marcin Miller z grupy Boys z hitem „Wolność”. Jako że nie jestem znawcą gatunków odkryciem była dla mnie grupa Top Girls. Trio miało zdecydowanie najlepszą sceniczną energię,  a piosenka „Mleczko” (dla mnie nowość, choć już prawie 38 mln odsłon na You Tubie) wprawiała w naprawdę radosny nastrój;)

 

 

 

Gościem specjalnym koncertu była Loona, która przed ponad 20 laty wyśpiewała kultowe już „Bailando”. Mimo że lata mijają wokalistka wyglądała niemal jakby czas się dla niej zatrzymał, a swoim uśmiechem sprawiła, że uwiodła całą Kadzielnię i jednego pana, który przez część piosenki nosił ją na rękach.

 

 

Ogromny aplauz wzbudził Sławomir, który wraz z Kajrą poprowadził cały festiwalowy dzień. Publiczność była wyraźnie zawiedziona, że duet zaśpiewał tylko dwie piosenki, choć „Miłość w Zakopanem” zabrzmiała dwukrotnie.

 

 

Ostatecznie rywalizację o taneczny hit wygrał Zenek Martyniuk ze swoim Akcentem. Piosenka „Ostatni list” do szaleńczych tańców raczej nie zachęcała. Wiadomo jednak, że król disco polo jest tylko jeden, a kielecki festiwal tylko to potwierdził.

 

 

Dziś drugi dzień festiwalu. Czeka nas Szalona Domówka Marka Sierockiego czyli Największe Polskie i Światowe przeboje do Tańca. Na Kadzielni wystąpią: Kate Ryan, Oceana, In-grid, Velvet i Shaun Backer. Zagrają także Papa D., Arash , Mohombi, Stachursky, oraz duety Gromee& Lukas Meijer, Marlena Drozdowska & Grzegorz Wilk. Początek transmisji w TVP2 o godz. 21.10.

 

Festiwal Muzyki Tanecznej – Amfiteatr Kadzielnia – Kielce – 7.09.2018

 

(Zdjęcia: Wojtek Purtak/nakoncercie.pl)

Festiwal Muzyki Tanecznej po raz pierwszy w Kielcach. Na scenie m.in. Sławomir i gwiazdy dyskotek: Loona, In-Grid, Oceana, Kate Ryan

Margaret i jej „Byle jak” z tytułem Przebój Lata RMF FM i Polsatu. Tak było na Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji (relacja, zdjęcia)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.