Festiwal Muzyki Tanecznej. Publiczność chóralnie śpiewała każdą piosenkę i nagrodziła Zenka Martyniuka [zdjęcia, relacja]

Pierwszy dzień Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach pokazał, że publiczność kocha piosenki, które doskonale zna. W gronie kilkudziesięciu tylko jedna z nich była premierowa. Na scenie Amfiteatru Kadzielnia, który tego wieczoru prezentował się zjawiskowo, wystąpiła absolutna czołówka gwiazd disco polo.  Ponad 5 tysięcy biletów na koncert wyprzedało się już kilka tygodni temu. Swoją drogą ta sobota musiała być czarnym terminem dla organizatorów festynów, bo największe gwiazdy gatunku zjechały na kielecki festiwal transmitowany przez TVP2. Nie wszyscy jednak postawili tylko na Kielce, bo po swoim występie na kolejne pojechały m.in. panie z Top Girls czy Piękni i Młodzi.

Na scenie wystąpili: Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Weekend, BOYS, , Baby Full, After Party, Andre, Łobuzy, TOP GIRLS, Extazy, Mejk, Kordian, M.I.G, Classic. Wszyscy walczyli o tytuł „Najlepszy Polski Hit Taneczny 2019”. Każdy z wykonawców zaśpiewał swoje największe hity, plebiscyt był więc miernikiem popularności. Jak łatwo było przewidzieć statuetkę i tytuł zdobył Zenek Martyniuk i Akcent za piosenkę „Przez twe oczy zielone”. Obronił w ten sposób tytuł sprzed roku, kiedy to wygrała jego piosenka „Ostatni list”.

Gośćmi specjalnymi koncertu była grupa Piękni i Młodzi oraz Sławomir Świerzyński. Lider grupy Bayer Full, który podczas drugiego dnia festiwalu będzie świętować 35-lecie, zaśpiewał premierową piosenkę w duecie z Marcinem Millerem z grupy Boys. Całość poprowadzili Izabella Krzan, Rafał Patyra i Mateusz Szymkowiak.

Dziś drugi dzień festiwalu. Na na „Szalonej Domówce Marka Sierockiego” wystąpią: Jenny Berggren z Ace of Bace, No Mercy, Danzel, Fun Factory, Shaun Baker. Publiczność bawić będą również we włoskich klimatach Stefano Terrazzino, Francesco Napoli. Nie zabraknie również polskich wykonawców. Wystąpi grupa Playboys, Stachursky, Wanda i Banda. Na festiwalu pojawi się też Limahl, którego „Never ending story” to już klasyka muzyki rozrywkowej lat 80-tych. Początek transmisji w TVP2 o godz. 20.00.

Organizatorami Festiwali Muzyki Tanecznej są TVP i Miasto Kielce.

 FESTIWAL MUZYKI TANECZNEJ – NAJLEPSZY POLSKI HIT TANECZNY 2019 – AMFITEATR KADZIELNIA – KIELCE

Zdjęcia: Wojtek Purtak/nakoncercie.pl