Festiwal Kielce ROCKują: Atomic Rooster, Focus i Nosowska zagrali na Kadzielni świetne koncerty (zdjęcia, relacja)

Festiwal Kielce ROCKują odbywa się już od sześciu lat. Po raz pierwszy jednak festiwalowe koncerty odbywają się na Kadzielni. To nie lada wyzwanie wypełnić amfiteatr, z którym przyszło się zmierzyć organizatorom. Pierwszy dzień wypełniły trzy koncerty, na które stopniowała przybywała publiczność, by na finałowym występie Nosowskiej wypełnić widownię niemal w całości.

 

 

Do Kielc przyjechało mnóstwo fanów rocka z całego kraju. Nie lada to okazja posłuchać legend gatunku. O tym, że można być w formie i można być legendą udowodnili panowie z grupy Focus. Dawno już nie było na Kadzielni koncertu, który tak skupiłby uwagę publiczności,, bo repertuar Focusa to muzyka instrumentalna. Nic więc dziwnego, że na bis wywołali artystów, by zagrali ich najbardziej znany utwór „Hocus Pocus”.

 

 

 

Po raz pierwszy w Polsce zagrała grupa Atomic Rooster, która reaktywowała się kilka lat temu. Panowie największe sukcesy odnosili w latach 1969–1983. Do dziś uważani są za jednych z prekursorów brytyjskiego progresywnego grania. Muzycy pokazali, że w ich żyłach niezmiennie płynie rock, a tradycja gitarowego grania jest niezmiennie ważna.

 

 

Na finał wystąpiła Nosowska, która w ostatnich miesiącach znaczącą odpłynęła od rockowego grania na rzecz elektroniki. Fani mogli usłyszeć piosenki z solowych płyt artystki i trzy nowe piosenki, które znają się na płycie „Basta”, którą swoją premierę będzie miała 12 października. Jak można było spodziewać największy aplauz wzbudził singiel „Ja pas!”, przy którym w tańcach artystce towarzyszyła znaczna część publiczności.

 

 

Dziś drugi dzień festiwali. O godz. 17.30 zagra Ten Years After, jeden z czołowych brytyjskich zespołów bluesrockowych popularnych na przełomie lat 60. i 70. Tuż po nich o godz. 19 rozpocznie się koncert Chris Farlowe & The Norman Beaker Band. Wokalista znany z przeboju „Out of Time” (z repertuaru The Rolling Stones) oraz ze współpracy z zespołem Colosseum (1970–1971). Na zakończenie festiwalu na scenę o godz. 20.30 wejdzie grupa Kult. Kazik Staszewski zaśpiewa największe przeboje, które od lat śpiewa już kilka pokoleń Polaków.

 

Festiwal Kielce Rockują 2018: Gwiazdami imprezy Nosowska i Kult

 

Bilety do nabycia na portalu ebilet oraz stacjonarnie: Orbis ul. Sienkiewicza 26, Kielce, Salony Empik i Media Markt. Informacje : 604 529 740 , 664 008 130

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy : Stowarzyszenie Kielce Rockują, Agencja Koncertowa Ewa-K oraz Partner Strategiczny Miasto Kielce.

 

(Fot. Wojtek Purtak/nakoncercie.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.