Doda z Łódzką Orkiestrą Filmową śpiewa ponadczasowe przeboje [RELACJA, ZDJĘCIA]

No cóż. Doda mimo wielu prób nie jest ciągle traktowana w Polsce na poważnie. Nic więc dziwnego, że jej projekt zderzający standardy polskiej piosenki z muzyką poważną był i chyba ciągle jest traktowany nieco z przymrużeniem oka i lekkim uśmiechem. A zupełnie niepotrzebnie. Doda z orkiestrą symfoniczną to po prostu dobrze skrojony program z repertuarem idealnie pokazującym, nie tylko możliwości wokalne samozwańczej królowy polskiej sceny, ale też jej muzyczną wrażliwość.

Doskonale pokazał to koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Dodzie towarzyszyła Łódzka Orkiestra Filmowa ŁOF pod batutą Piotra Piątkowskiego, co również wpłynęło na atmosferę wieczoru, bo czuć, że muzycy po prostu lubią ze sobą grać, a nawet publiczne stand upy. Czy udane i potrzebne niech oceni to widownia. Doda mimo walki z infekcją stanęła na wysokości zadania i zaśpiewała bardzo dobry koncert.

Świetnie zabrzmiały „Stan pogody” i niezwykle energetyczne „A gdzie to siódme morze”. Nie zabrakło też premierowych piosenek stworzonych na płytę „Dorota” i hitów Virgin „Dwie bajki” oraz „Znak pokoju”. Najbardziej istotne jest to, że Doda nie udaje, że stała się gwiazdą odcinającą się od swoich rockowych korzeni, że jest diametralnie inna. To Doda poszukująca swojego miejsca w pięknym, klasycznym repertuarze w towarzystwie świetnie brzmiących instrumentów. Tego przecież jej przez lata brakowało, bo od lat borykała się z zarzutami niezbyt ambitnego repertuaru. Co nie do końca było prawdą, warto tu wspomnieć świetną płytę „Siedem pokus głównych”.

Artystka po zagraniu jeszcze kilku koncertów zapowiada przerwę muzyczną. Jakoś trudno w to uwierzyć, bo Doda to sceniczne zwierzę. I co jeszcze warto podkreślić. Po koncercie, jak zwykle zresztą, artystka spotkała się z publicznością, by podpisać płyty, przybić piątkę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. To zawsze ważne w dobie tego, że w Polsce zaczynają się pojawiać opcje biletów, w których za spotkanie z gwiazdą trzeba dodatkowo płacić.

 

Doda i Łódzka Orkiestra Filmowa -Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach – 23.02.2020

fot. Wojtek Purtak/nakoncercie.pl