Dawid Podsiadło zaskoczył interpretacją hitu Zbigniewa Wodeckiego. Kto jeszcze śpiewał tę piosenkę?

Po sobotnim koncercie galowym Wodecki Twist Festiwal najbardziej komentowanym wykonaniem była piosenka „Lubię wracać, tam gdzie byłem”. Zaśpiewał ją Dawid Podsiadło, który po mistrzowsku zbudował nastrój wzbudzając przy tym wzruszenie u widzów w Krakowie i telewidzów śledzących transmisję na żywo w TVN.

Przypomnijmy inne, równie ciekawe, wykonania. Z piosenką zmierzył się w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” Mateusz Ziółko. Nie bez powodu jego występ został zaliczony do jednego z najlepszych spośród wszystkich edycji.

W telewizyjnym koncercie „Muzyka wolności” w Poznaniu zaśpiewał ją Andrzej Piaseczny. Jak później przyznawał  był to hołd dla Artysty, z którym się przyjaźnił i darzył go szacunkiem. Zresztą do wszystko słuchać w tym wykonaniu.

Wiele razy tę piosenkę śpiewał i śpiewa wciąż Sławek Uniatowski. Przez wielu uznawany za najlepszego interpretatora piosenek Wodeckiego.  Kto wie może kiedyś ulegnie namowom i wyda album wypełniony utworami Artysty.

A tak Zbigniew Wodecki zaśpiewał swoją piosenkę w duecie z Alicją Majewską na festiwalu w Opolu dokładnie cztery lata temu.

Fot. Materiały promocyjne