Daria Zawiałow na finiszu Helsinki Tour. Temperatura tego koncertu była bardzo wysoka! (relacja)

Daria Zawiałow zakończyła właśnie trasę Helsinki Tour. Jeden z ostatnich koncertów zagrała w klubie Bohomass lab w Kielcach. Jeśli każdy z przystanków na tej trasie miał w sobie tyle energii, radości i nieskrępowanego święta muzyki to po stokroć można bić pokłony przed Darią i jej zespołem. Trudno już w marcu wydać płytę roku, a wszystko wskazuje na to, że Darii to się już udało. „Helsinki” brzmią niemal idealnie w wersji albumowej. Wszystko się tu zgadza. Jeszcze lepiej, choć naprawdę o to trudno, piosenki sprawdzają się na żywo.

 

 

Warto tu zaznaczyć, że podczas kieleckiego koncertu to właśnie piosenki z ‚Helisinek” zdominowały program koncertu. Choć nie zabrakło śpiewanego głośnym i zgodnym chórem „Malinowego chruśniaka”, „A kysz” i „Miłostek”. Zresztą Daria nie kryła zaskoczenia, że mimo niewielu czasu od premiery, kielecka publiczność śpiewała z nią słowa każdej z nowej piosenek. Tak było i przy mojej ulubionej „Gdybym miała serce”, singlowej „Szarówce”, czy totalnie pulsującego rytmem „Nie dobiję się do ciebie”. Jest w nowych piosenkach tyle radości i energii rodem z lat 80-tych, że po prostu nie wypada stać w miejscu. Znakomicie w to wpasowała się piosenka „Szare miraże” Maanamu, zresztą na „Helsinkach” bardzo łatwo doszukać się też maanamowskich odwołań.

 

 

Zresztą niewielki klub wypełniony był do ostatniego miejsca, co przełożyło się nie tylko na atmosferę, ale też wysoką temperaturę powietrza. Łatwo więc w takich okolicznościach wyobrazić sobie tłum fanów śpiewających w dość niezłym ścisku wszystkie (!) piosenki. Takie koncerty nie zdarzają się często. Strach się więc bać, co będzie dziać się podczas tych plenerowych. A w swoim kalendarzu Daria ma ich mnóstwo. Usłyszymy ją podczas wielu plenerowych festiwali. W czerwcu ponowie wystąpi w Kielcach 28 czerwca podczas Masscode Festiwal, a 18 lipca na Kazimiernikejszyn. Te koncerty polecamy!

Masscode Festival 2019 w czerwcu w Kielcach. Zagrają m.in. Nosowska, Zawiałow, Zalewski, O.S.T.R.

Kazimiernikejszyn w lipcu. Bez spinki zagrają m.in. Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Organek, Łąki Łan, Kult