BRAThANKI z koncertową energią i niezapomnianymi przebojami [zdjęcia, relacja]

Koncertowy sezon letni powoli wchodzi w kulminacyjny punkt. Jeszcze zdążycie wybrać się na koncerty grupy BRAThANKi, która grać będzie w każdy weekend do połowy września. Jak to na brathankowych koncertach bywa muzycznie jest bardzo dobrze. Panowie doskonale znają się na swojej pracy i mimo tego, że grupa istnieje już od 21 (!) lat nadal świetnie czują się na scenie.

Motorem grupy niewątpliwie jest Aga Dyk. Niezawodna, uśmiechnięta, świetnie śpiewająca i kupująca publiczność swoją szczerością. Warto poznać jej solową płytę „Odlot na Dominikanę”, na której choć śpiewa w innych niż brathankowe klimatach, bardzo łatwo można wyczuć tę samą dobrą energię.

Warto też może odświeżyć koncertową listę, bo od lat znajdują się na niej sprawdzone piosenki. I wiadomo, że bez nich publiczność nie wyobraża sobie grania. Brakuje mi ostatnich singli zespołu, które mimo że nie zdobyły wielkiej popularności są warte grania ich na żywo. Warto wrócić do grania „Warto”, czy „W niedzielę”. To naprawdę świetne numery. Podobnie jak i „Chodź tu do mnie”.

W 2020 roku minie 20 lat od wydania debiutanckiej płyty „Ano!”. Choć na razie cisza w temacie jubileuszowych atrakcji fanom na pewno marzyłoby się świętowanie z nowymi piosenkami. Ostatni album grupy to „moMtyle”wydany w 2014 roku.

 

BRAThANKI – Końskie – 18.08.2019  – fot. Wojtek Purtak/nakoncercie.pl