Artyści Przeciw Nienawiści. Zobaczcie najlepsze występy tego koncertu

Wybraliśmy najlepsze występy z historycznego już koncertu Artyści Przeciw Nienawiści, który odbył się w środę w Atlas Arenie w Łodzi. Wystąpili na nim artyści, którzy głośno sprzeciwili się hejtowi i mowie nienawiści. Posłuchajcie i obejrzyjcie występy, do których warto wrócić.

 

Sound’n’Grace to absolutni czarodzieje chwili. Artyści nie zdecydowali się na wybór z dużego zbioru swoich radiowych przebojów, ale postawili na piosenkę „Nadzieja”, która zbudowała wyjątkową atmosferę. Do tego znakomite głosy i te światełka. Ach!

 

 

Wokół występu Justyny Steczkowskiej było najwięcej emocji. Przyjęciem zaproszenia od Dody, która dopiekła jej mocno choćby podczas programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” pokazała, że jest ponad uprzedzeniom i dawnym konfliktom. W Łodzi zaśpiewa piosenkę „Wracam do domu”, swój ostatni wielki przebój z 2007 roku.

 

 

Doda, która w ręczniku na głowie na Instagramie nawoływała do organizacji tego koncertu sama pewnie nie myślała, że przybierze on takie rozmiary. W Łodzi promieniowała i pełniła rolę gospodyni,  choć stała w jednym szeregu z innymi wykonawcami. Do zaśpiewania wybrała piosenkę „Znak pokoju” idealnie korespondującą z tematyką koncertu, która w 2009 roku przyniosła jej Słowika Publiczności podczas Sopot Festival.

 

 

Beata z Bajmem otworzyli koncert „Białą armią”, chyba najbardziej ulubioną piosenką fanów zespołu. Jak zwykle w przypadku Beaty był ogień i wspólne śpiewanie z publicznością. Bycie królową, ale też bycie Beatą Kozidrak zobowiązuje:)

 

 

To obok występu Sound’n’Grace najmocniejszy występ tego koncertu. Gromme wystąpił na scenie ze swoją żoną Sarą Chmiel, która zaśpiewała wielki przebój męża „Fearless”. Ich wspólny występ pokazał, że Sara idealnie sprawdza się również w tanecznych piosenkach (na co dzień jest wokalistką grupy Łzy), a nawet bije na głowę oryginale wykonanie tej piosenki. Szkoda, by zmarnować taki potencjał wokalny, mając go przecież na wyciągnięcie ręki. Oby państwo Gromalowie wreszcie nagrali coś wspólnie!

 

 

No cóż. „Łowcy gwiazd” podobają nam się zawsze i wszędzie. Tym razem nie było inaczej. Cleo zaśpiewała swój największy hit i zachęciła do współpracy publiczność. Warto zobaczyć wideo, żeby zobaczyć ile gwiazd udało się jej zaświecić;)

 

 

Maryla Rodowicz w ostatnich tygodniach szaleje na Instagramie pokazując ogromny dystans do siebie i poczucie humoru. W przerwach między nagrywaniem InstaStory zaśpiewała w Łodzi pomnikową „Wielką wodę”. Wykonanie o tyle ciekawe, że w wielkim chórze towarzyszyło jej mnóstwo wokalistek i wokalistów występujących tego dnia na scenie.

 

 

Absolutna klasyka polskiej piosenki. „Tolerancja” zaśpiewana przez Stanisława Soykę doskonale pokazuje, jak przy minimum środków można przekazać maksimum treści.  Artystę wsparł na akordeonie Marcin Wyrostek. Absolutnie warto posłuchać.

 

(Fot.  You Tube)