Amfiteatr Kadzielnia najpopularniejszą sceną plenerową w Polsce (zdjęcia)

Aż 24 wydarzenia muzyczne odbyły się od maja do października tego roku w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. To najlepszy wynik spośród wszystkich polskich amfiteatrów! Z zestawienia przygotowanego przez GeoPark Kielce wynika, że wzięło w nich udział 95 tysięcy osób. Po raz pierwszy na Kadzielni zorganizowano dwa dwudniowe festiwale. Pod koniec sierpnia Polsat pokazał na żywo Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji, a we wrześniu TVP2 pierwszą edycję Festiwalu Muzyki Tanecznej.

 

 

Nie zabrakło także lokalnych festiwali. Odbyły się IV Festiwal Muzyki Radiowej o Koronę Kielc,  Festiwal Kielce Rockują, Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Alleluja czyli Happy Day i Międzynarodowy Festiwal Młodzieży Szkolnej.

 

 

Na scenie amfiteatru wystąpili m.in. Nosowska, Kasia Kowalska, Anita Lipnicka, Bajm, Grzegorz Hyży, Sławomir, Margaret, Patrycja Markowska, Ich Troje, Sarsa, Zenek Martyniuk, Papa D., Kult, Golec uOrkiestra, Gromee, SoundnGrace,Marta Gałuszewska.  Z zagranicznych gwiazd do Kielc zawitali m.in. Loona, Shunguy, In-Grid, Dr Alban, Oceana, Kate Ryan. Większość z imprez relacjonowaliśmy w naszym portalu. Wszystkie zdjęcia w tym wpisie pochodzą z tegorocznych koncertów.

 

 

 

(Fot. Wojtek Purtak/nakoncercie.pl)