Alicja Szemplińska jedzie na Eurowizję. Jest studyjna wersja „Empires”

Kilka godzin po finale eurowizyjnej „Szansy na sukces” opublikowano studyjną wersję piosenki „Empires” Alicji Szemplińskiej, którą wokalistka zaśpiewa reprezentując Polskę podczas Eurowizji w Rotterdamie. O jej wyborze zdecydowały głosy widzów TVP2 i jurorów, którzy byli zgodni przyznając wokalistce pierwsze miejsce.

TU ODSŁUCHASZ STUDYJNĄ WERSJĘ

Co ciekawe wyborowi Alicji nie towarzyszył entuzjazm fanów konkursu. W porównaniu z innymi uczestnikami preselekcji występ naszej reprezentantki nie robił aż tak wielkiego wrażenia, jak choćby porywające wykonanie Kasi Dereń czy naturalny luz Alberta Carnego. Studyjna wersja „Empires” ostudziła nieco emocje, bo brzmi zdecydowanie ciekawiej niż ta zagrana z orkiestrą, a przypomnijmy, że podczas Eurowizji na scenie nie ma muzyków. Nie bez powodu wielu fanów doszukuje się w piosence podobieństw w klimacie do „Flashlight” Kasi Moś, która reprezentowała Polskę w 2017 roku.

Warto pamiętać, że „Empires” napisali twórcy eurowizyjnych hitów „Superhero” i „Anyone I want to be” Patryk Kumór i Dominic Wojtaszek-Buczkowski.